Psychologische behandeling en relatietherapie in Maastricht
Over ons
Hieronder vertel ik graag iets over mezelf en stel ik mijn collega’s aan je voor. Naast de methoden die tijdens een traject worden gebruikt, vind ik het vooral belangrijk dat er een klik is met je therapeut. Zo kun je je op je gemak voelen en vrijuit je verhaal delen.
Drs. Marly Senden — Psycholoog NIP en Relatietherapeut Individuele psychotherapie en relatietherapie
Marly Senden
In 1992 ben ik afgestudeerd als psycholoog aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Daarna keerde ik terug naar mijn geboortestreek in Zuid-Limburg.
Ik heb mij gespecialiseerd in Cognitieve Gedragstherapie, Relatietherapie, Arbeids- en Organisatiepsychologie en Oplossingsgerichte Therapie.
In de loop van mijn carrière heb ik ervaring opgedaan in een psychologisch adviesbureau, de business consultancy, het Academisch Ziekenhuis Maastricht en een GGZ-instelling. Sinds 2010 werk ik als zelfstandig psycholoog in mijn eigen praktijk.
Het brede vakgebied bood mij een ontdekkingsreis naar wat ik het liefst doe: mensen begeleiden vanuit mijn eigen praktijk, met een combinatie van resultaatgericht werken en inhoudelijke verdieping. Het echte verhaal achter mensen inspireert mij, en de positieve resultaten die ik zie, geven mij veel voldoening.
Ieder traject is uniek, omdat ik kies voor maatwerk. Natuurlijk verloopt een traject volgens bepaalde processen, maar ik werk niet volgens één bepaald protocol. De therapie is afgestemd op jouw persoonlijke doelen, want elk mens en ieder verhaal is uniek. Ik daag je graag uit om kritisch naar jezelf te kijken. Inzichten die echt bij jou passen, leiden tot duurzame verandering. Het gaat niet alleen om het oplossen van problemen op korte termijn, maar om gedragsverandering waarmee je op lange termijn steviger in het leven staat en je beter voelt. Hechting en patronen zijn altijd belangrijke onderdelen.
Naast mijn werk zijn mijn passies reizen, hardlopen, golf, film, theater, piano en het Bourgondische leven in Maastricht.
Drs. Chantal van Kessel — Psycholoog, IEMT- en ACT-therapeut, NLP-practitioner Individuele therapie en relatietherapie
Chantal van Kessel
Chantal’s passie ligt bij persoonlijke ontwikkeling. Ze is gefascineerd door het brein en ons (onder)bewustzijn. Het geeft haar veel energie om anderen te begeleiden bij het versterken van hun welzijn en persoonlijke groei, en hen te helpen in contact te komen met wie ze in essentie zijn.
Na haar afstuderen aan de Universiteit Maastricht in 2002 heeft Chantal zich verder gespecialiseerd. Ze volgde opleidingen in Psychodiagnostiek, Cognitieve Gedragstherapie, Neuro-Linguïstisch Programmeren en technieken uit Mindfulness. Daarnaast werkt ze met IEMT (Integral Eye Movement Therapy).
IEMT is een krachtige en effectieve methode om ongewenste gevoelens en emoties te neutraliseren. Door middel van oogbewegingen helpt het bij het verminderen van stress- en burn-outklachten, trauma, depressie en angsten. Daarnaast kan IEMT worden ingezet voor persoonlijke ontwikkeling en het versterken van de eigen identiteit.
Omdat elk mens uniek is, werkt Chantal cliëntgericht en maakt zij gebruik van verschillende therapievormen die het beste aansluiten bij de behoeften van het individu.
Mensen omschrijven haar als positief, down-to-earth, oprecht geïnteresseerd, betrokken en resultaatgericht. Ze vindt het belangrijk dat cliënten zich vrij voelen om zichzelf te zijn en open te durven zijn tijdens het traject.
In haar vrije tijd houdt Chantal van reizen en tijd doorbrengen met familie en vrienden. Daarnaast vindt ze rust en inspiratie in koken, wandelen en lezen.
Luuk Stijns — Systeemtherapeut Individuele psychotherapie en relatietherapie
Luuk Stijns
Luuk beschikt over een brede expertise en brengt daarnaast een enorme ervaring mee in het werken met mensen en sociale systemen. Hij is geboeid door de complexiteit van hoe wij met elkaar samenleven en wil graag samen met jou of jullie uitdagingen aanpakken, zodat je weer verder kunt met je leven. Het is bijzonder om opnieuw verbonden te voelen met elkaar en met anderen. Zo kun je vreugde en blijdschap herontdekken—misschien zelfs voor het eerst—en met vertrouwen naar de toekomst kijken, ondanks de moeilijkheden die het leven met zich meebrengt.
Zijn professionele ontwikkeling is een voortdurend proces dat al vroeg begon met een interesse in biologie en de onderlinge samenhang van dingen. Deze interesse verschoof later naar mensen, mede ingegeven door zijn eigen levenservaringen, die hem soms diep raakten. Hierdoor ontwikkelde zich zijn focus op menselijke samenlevingsvormen, wat uiteindelijk leidde tot zijn specialisatie in systeemtheoretische psychotherapie.
Luuk benadert menselijke uitdagingen vanuit een contextuele en relationele invalshoek. Mensen leven immers in sociale systemen, zoals families, paren en andere groepen. Het functioneren van mensen krijgt betekenis en wordt begrijpelijk door te kijken naar wat zich tussen mensen afspeelt in een specifieke context.
Systeemtherapie ontkent het bestaan van intrapsychische moeilijkheden of diagnoses niet, maar kijkt daarnaast vanuit een beschrijvende, relationele en contextuele benadering. Dit kan vaak effectiever zijn bij het omgaan met toekomstige uitdagingen dan enkel te focussen op het individu.
Het resultaat is dat je opnieuw grip op je leven krijgt en anders naar jezelf, anderen en je situatie leert kijken. Hierdoor kun je anders handelen dan je gewend bent, waardoor fundamentele veranderingen mogelijk worden. Moeilijkheden krijgen een nieuwe betekenis, waardoor ze verminderen of zelfs verdwijnen.
In zijn vrije tijd houdt Luuk van het lezen van vakliteratuur en boeken die een bijzondere kijk op het leven bieden, wandelen met zijn hond in de natuur, en hij geniet bovendien van kunst.
Lennar Imandt — Integratief psychotherapeut, systeemtherapeut, HSP-, EMDR- en ACT-therapeut Individuele psychotherapie en relatietherapie
Lennar Imandt
Lennar is opgeleid tot integratief therapeut aan de Educatieve Academie in Antwerpen. Zijn aandacht en belangstelling bij therapie geven gaan vooral uit naar de integratie van westerse evidence-based psychotherapie/psychologie met oosterse beschouwende benaderingen en inzichten.
Lennar heeft in verschillende rollen en klinische en ambulante settings gefunctioneerd. Eerst in Bergen op Zoom, later in Sittard en Maastricht. Na een aantal jaren gewerkt te hebben als manager HRM bij een middelgrote organisatie in Limburg, is hij sinds 2011 zelfstandig therapeut.
Lennar ziet ieder traject als maatwerk. Wij zijn allemaal verschillend en hebben ook bij problemen therapie op maat nodig. Of het nu gaat om een sombere stemming, relatieproblemen, traumaverwerking, burn-out of hechtingsproblemen, iedere keer weer zoekt hij bij de cliënt de individuele ingang om van daaruit het therapeutisch proces zo goed als mogelijk te begeleiden en, waar nodig, te sturen.
Hij zet hierbij o.a. cognitieve gedragstherapie in, elementen uit mindfulness (MBCT) en heartfulness, ACT en Emotionally Focused Therapy (EFT-therapie). Maar ook een experientiële benadering van psychotherapie is vaak effectief gebleken bij o.a. traumaverwerking.
De basishouding van de therapeut is voor Lennar essentieel: aandachtig aanwezig, mild en ontvankelijk, zonder oordeel. Deze houding maakt de visie van de therapeut en therapie fris, creatief en goed in staat om aan te sluiten bij wat is op het moment.
In zijn vrije tijd sport Lennar graag, luistert hij graag naar jazz/funk muziek en uit hij zich door te schilderen. Hiernaast heeft hij interesse in meditatie en boeddhistische psychologie. Hij volgt regelmatig trainingen mindfulness en retraites bij o.a. See True Maastricht, David Dewulf en Edel Maex. Een zeer ervaren collega.
Drs. Simone van de Broek — Psycholoog Individuele therapie en relatietherapie
Simone van de Broek
Op jonge leeftijd had Simone al interesse in wat mensen beweegt. Ze is nieuwsgierig, onderzoekend en analytisch van aard. Simone heeft de masteropleiding Klinische psychologie gevolgd. Na het afstuderen is ze gaan werken als psycholoog binnen de eerstelijns GGZ. In deze functie heeft ze ruime ervaring opgedaan in het begeleiden van mensen met uiteenlopende psychische klachten, zoals depressie, angst, stressklachten en relatieproblematiek. Haar kennis heeft ze aangevuld met de opleidingen psychodiagnostiek, Acceptance and Commitment Therapy (ACT) en Integrative Behavioral Couple Therapy (IBCT). Ze houdt haar kennis op peil door het volgen van (bij)scholingen en ze neemt regelmatig deel aan intercollegiaal overleg.
Simone hecht veel waarde aan het creëren van een veilige omgeving waarin je kunt zijn wie je bent en je waar je gehoord en gezien wordt als mens. In de behandeling heeft ze aandacht voor je klachten én krachten. Ze gelooft er sterk in dat wanneer persoonlijke eigenschappen zoals veerkracht, kwaliteiten en mindset worden versterkt, je beter om kunt gaan met moeilijkheden en tegenslagen in je leven.
Haar vrije tijd brengt ze graag door met familie en vrienden. Daarnaast houdt ze van (verre) reizen, sport, yoga en geniet ze van het Bourgondische leven van Maastricht.
Drs. Jill Zeelig — Psycholoog Individuele therapie en relatietherapie
Jill Zeelig
Al van jongs af aan is Jill nieuwsgierig naar hoe de wereld in elkaar zit en wilde ze graag iets betekenen voor anderen. Toen ze erachter kwam dat de studie Farmacie hier niet aan kon bijdragen, besloot Jill om in 2013 te beginnen aan de Bachelor psychologie aan de Universiteit Maastricht. Daarna heeft ze nog een master in Ontwikkelingspsychologie en een master in Mental Health (specialisatie in kinderen en adolescenten) gevolgd. Na haar studie heeft ze zowel ervaring opgedaan in de volwassenzorg als in de jeugdzorg.
Het behandelproces is een zoektocht waar Jill je graag bij wil ondersteunen, waarbij jullie samen onderzoeken wat wel en niet bij jou past. Ze begeleidt mensen door ze bewust te maken van gedachten, gevoelens en gedragspatronen, CGT (cognitieve gedragstherapie), ACT (acceptance and commitment therapy) in combinatie met ervaringsgerichte oefeningen en een systemische blik (waarbij er niet alleen gekeken wordt naar het individu, maar ook de dynamiek met anderen). Voor Jill zijn authenticiteit, autonomie en verbinding belangrijke kernwaarden. Ze streeft ernaar dat jij zowel gedurende het traject als erna steeds meer in staat bent om eigen keuzes te maken vanuit de verbinding met jezelf.
Naast haar werk, vindt Jill het belangrijk om bezig te zijn met persoonlijke ontwikkeling, waarbij ze op regelmatige basis aan supervisie/intervisie deelneemt en verschillende bijscholinge/ cursussen volgt. In haar vrije tijd onderneemt Jill graag activiteiten met vrienden en familie, geniet ze van koken en buiten in de natuur te zijn.
Maak een afspraak
Voor het maken van een afspraak kun je bellen naar 043-2082008, het contactformulier hier invullen of een mail sturen naar info@marlysenden.nl
Wij werken niet met wachtlijsten en er is geen lange wachttijd.
Mijn boek ‘Bij twijfel zeker doen” kan jou helpen om een onderbouwde keuze te kunnen maken om samen of alleen verder te gaan. Het bevat adviezen wanneer je samen verder wilt, of zonder je partner. Het boek kost 23,50. Je kunt het bij ons bestellen door een bericht te sturen of bij bol.com. 3e druk: maart 2023.
Uitgever MosaeLibro
drs. Marly Senden, Psycholoog NIP Praktijkhouder
Connie
Marly geeft mij rust, vertrouwen en laat me gewoon groeien als mens. Ze heeft me geleerd dat alle antwoorden in mezelf zitten.